17 marca i 28 kwietnia 2021 roku uczestniczyłam w e-spotkaniu zorganizowanym przez Wydział ds. Mediacji Ministerstwa Sprawiedliwości z mediatorami.
Rozmowy dotyczyły m.in. wyzwań stojących przed mediatorami w codziennej pracy, konieczności zwiększenia świadomości społeczeństwa w zakresie alternatywnych metod rozwiązywania sporów, szerzenia idei mediacji wśród dzieci i młodzieży oraz działań promocyjno-informacyjnych.
(TVP3 Bydgoszcz)
"Rozwód...a w tle walka o dzieci. Z taką sytuacją zmaga się wiele rodzin w Polsce. Czym jest alienacja rodzicielska? Jakie są jej konsekwencje? Jak rozmawiać, by znaleźć wspólne rozwiązanie?"
W programie miałam okazję powiedzieć kilka słów o mediacji. Zachęcam do zobaczenia programu i wysłuchania wszystkich uczestników. Pamiętajmy, że dobro dzieci to nasza wspólna sprawa i nasza przyszłość.
Dnia 8 października 2021 roku uczestniczyłam w Konferencji pn. "Mediacja szansą dla każdego" zorganizowanej przesz Wielkopolską Izbę Przemysłowo - Handlową Oddział w Gnieźnie oraz Wielkopolskie Centrum Arbitrażu i Mediacji Filia w Gnieźnie.
Podczas konferencji miałam okazje zabrać głos w panelu dyskusyjnym i podzielić się z jej uczestnikami swoimi pomysłami na temat propagowania mediacji.
Z okazji XVII Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych na zaproszenie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa Elsa Toruń w dniu 15 marca 2022r. mogłam podzielić się ze studentami swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną dotyczącą mediacji gospodarczych.
Spotkanie z przewodniczącym Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Oddział w Gnieźnie Włodzimierzem Bobkiewiczem zaowocowało wywiadem, w którym wraz z mediatorką Anną Karwowską przybliżamy zalety i rolę mediacji w sprawach gospodarczych oraz wskazujemy, że jest to instytucja dzięki której przedsiębiorca może uniknąć postępowania sądowego.
Zachęcam do zapoznania się w artykułem:
http://wiph.gniezno.pl/mediacja-gospodarcza-szansa-na-rozwiazywanie-sporow/
XIII Targi Edukacyjne w Mogilnie
W sobotę 29.10.2022r. odbyły się w Mogilnie XIII Targi Edukacyjne zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
Wraz z mediator Anną Karwowską miałyśmy okazję uczestniczyć w wykładzie i warsztatach prowadzonych przez prof. Marka Kaczmarzyka oraz zaprezentować ofertę mediacyjną i szkoleniową dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Konferencja
p.n. „Mediacja w szkole – aktualne wyzwania i problemy”
Gniezno
W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy, pedagodzy i psychologowie szkół podstawowych. Uczestnicy pozyskali wiedzę o prawnych aspektach mediacji oraz o programie wdrażania mediacji rówieśniczych do szkół.
Wszyscy zgodnie uznali, że mediacja sprzyja budowaniu dobrych relacji pomiędzy uczniami, ich rodzicami, nauczycielami. Kreuje również pozytywny wewnętrzny i zewnętrzny wizerunek szkoły.
Mediacja może stać się metodą przeciwdziałania przemocy rówieśniczej.
Wraz z mediatorką Anną Karwowską działamy w obszarze upowszechniania wiedzy o mediacji. Działania te kierowane są do uczniów, kadry pedagogicznej szkół podstawowych i średnich oraz organizacji społecznych, przedsiębiorców i środowisk samorządowych.
Dziękuję dyrektorowi Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gniezna Panu Marianowi Pokładeckiemu za zaproszenie i możliwość podzielenia się wiedzą na temat mediacji.
W dniu 15.10.2024 roku na zaproszenie Pani Prezes
Sądu Rejonowego w Wągrowcu wraz Anną Karwowską przeprowadziłyśmy szkolenie
dotyczące mediacji skierowane do sędziów i kuratorów.
Spotkanie było doskonałą okazją do przedstawienia zalet mediacji, warsztatu pracy mediatora, omówienia sposobów i przebiegu mediacji, specyfiki roli mediatora, a także do wymiany doświadczeń.