Ukończyłam prawo na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a następnie Studia Podyplomowe na kierunku “Rachunkowość Przedsiębiorstw” na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Zarządzanie nieruchomościami w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. W roku 2010 uzyskałam Licencję zarządcy nieruchomości. W listopadzie 2017 roku ukończyłam szkolenie z mediacji zgodne ze standardami szkolenia mediatorów uchwalonymi przez Społeczną Radę do Spraw Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z dnia 29.10.2007r., a następnie w marcu 2018r. odbyłam szkolenie z mediacji rodzinnych. Jestem absolwentką pierwszej edycji studiów podyplomowych „Profesjonalny Mediator Gospodarczy” organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2020 roku ukończyłam Szkołę Stanowienia Prawa.
W 2022 roku uzyskałam Certyfikat w ramach Zintegrowanego Systemy Kwalifikacji (nr cert. 30/01/2022/CIAPP) w zakresie prowadzenia mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych.
Ponadto ukończyłam liczne kursy i szkolenia m.in. kurs „Zarządzanie zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie”, „Windykacja – dochodzenie należności”, „Wprowadzenie do Public Relations dla mediatorów czyli jak mówić o mediacji” oraz uczestniczyłam w „Treningu asertywności i umiejętności społecznych”. Od listopada 2019 roku systematycznie poddaje się superwizji mediacyjnej.
Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, bo mam świadomość, że wraz ze zmieniającym się światem zmieniają się także potrzeby i oczekiwania stron konfliktu, a ich zrozumienie oraz odkrywanie jest jedynym sposobem efektywnej pracy mediatora.
"Sąd Rejonowy w Świeciu informuje, że w związku z obchodami Międzynarodowego Tygodnia Mediacji w dniu 12.10.2020r. w godz. 14.00 - 17.00 w budynku Sądu Rejonowego w Świeciu ul. Sądowa 12 (Punkt Obsługi Interesanta, tel. 52 3332863) będzie pełnić dyżur Pani Jolanta Koczorowska - stały mediator sądowy przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy."
Edukuję, bo wierzę, że warto!
Uczę dzieci, a przy okazji także ich rodziców jak ze sobą rozmawiać i bez agresji rozwiązywać spory.
Mówimy w tym samym języku, ale często nie potrafimy się zrozumieć. Wierzę, że edukacja w zakresie komunikacji, mediacji i negocjacji ukształtuje nowe pokolenie, które będzie potrafiło w sposób konstruktywny rozwiązywać konflikty bez angażowania sądów.
Uczestniczę
w rozmowach o mediacji
17 marca i 28 kwietnia 2021 roku uczestniczyłam w e-spotkaniu zorganizowanym przez Wydział ds. Mediacji Ministerstwa Sprawiedliwości z mediatorami. Rozmowy dotyczyły m.in. wyzwań stojących przed mediatorami w codziennej pracy, konieczności zwiększenia świadomości społeczeństwa w zakresie alternatywnych metod rozwiązywania sporów, szerzenia idei mediacji wśród dzieci i młodzieży oraz działań promocyjno-informacyjnych.
Spotkanie z przewodniczącym Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Oddział w Gnieźnie Włodzimierzem Bobkiewiczem zaowocowało wywiadem, w którym wraz z mediatorką Anną Karwowską przybliżamy zalety i rolę mediacji w sprawach gospodarczych oraz wskazujemy, że jest to instytucja dzięki której przedsiębiorca może uniknąć postępowania sądowego.
Zachęcam do zapoznania się w artykułem:http://wiph.gniezno.pl/mediacja-gospodarcza-szansa-na-rozwiazywanie-sporow/
Wspólna
sprawa 12.05.2021
(TVP3
Bydgoszcz)
Dnia 8 października 2021 roku uczestniczyłam w Konferencji pn. "Mediacja szansą dla każdego" zorganizowanej przesz Wielkopolską Izbę Przemysłowo - Handlową Oddział w Gnieźnie oraz Wielkopolskie Centrum Arbitrażu i Mediacji Filia w Gnieźnie.
Podczas konferencji w Gnieźnie miałam szansę zabrać głos w panelu dyskusyjnym i podzielić się z jej uczestnikami swoimi pomysłami na temat propagowania mediacji.
Z okazji XVII Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych na zaproszenie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa Elsa Toruń w dniu 15 marca 2022r. mogłam podzielić się ze studentami swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną dotyczącą mediacji gospodarczych.